Pieluszki jednorazowe

Pieluszki jednorazowe ekologiczne (3) Bambo Nature MIDI (5-9 kg) 33 szt.

Opakowanie zawiera 33 pieluszek; (5-9 kg) żadnych wybielaczy optycznych ani perfum; jak największy udział surowca odnawialnego; jak najmniejsza ilość odpadów produkcyjnych; żadnych płynów kosmetycznych.

More details

574
Nowość!

Nie ma punktów za ten produkt.


 
Opis produktu

Przyjazne dla środowiska pieluszki dla dzieci Bambo Nature wyposażone są w łatwe do regulowania rzepy, które mogą być odklejane i przyklejane tak często jak tylko to konieczne, upewniając się, że dziecko może aktywnie i bezpiecznie spędzić dzień. Skuteczne barierki ochronne dobrze dopasowują się do ciała oraz minimalizują ryzyko wystąpienia przecieku. Oddychająca powierzchnia pozwala skórze dziecka oddychać.

Pieluszki Bambo Nature są oznaczone Skandynawskim Znakiem Ekologicznym co oznacza, że są one w pełni przyjazne dla środowiska, od surowców użytych przy produkcji po utylizację.

Następujące surowce są stosowane przy produkcji pieluszek dziecięcych:

Pulpa ECF- bielony materiał papierowy. Nie zawiera rozjaśniaczy optycznych.

SAP Produkowany z polimerów akrylowych, nie zawiera ftalanów.

(SAP = Superabsorbent)

Non-woven Produkowana z polipropylenu (PP) bez użycia rozpuszczalników organicznych. Nie jest na bazie chloru oraz nie zawiera ftalanów.

Taśma Produkowana z papieru i polietylenu (PE), nie zawiera ftalanów.

Folia Produkowana z polietylenu (PE), lub laminatu składającego się z warstwy przepuszczającej powietrze polietylenowej (PE) oraz warstwy włókniny non-woven (PP), nie zawiera ftalanów.

Lycra Głównie składa się z elastomerów wykonanych z poliuretanu.

Farba Farba drukarska nie jest na bazie pigmentów zawierających metale ciężkie.

Klej Nie zawiera ftalanów oraz kalafonii, jest na bazie żywicy oraz wosku.

Nie zawiera lateksu, ftalanów, organtyn (MBT, DBT, TBT), metali ciężkich, Cl (Chloru), HCHO (Formaldehydu), kalafonii, AZO-pigmentów, PVC, substancji uznanych jako szkodliwe dla zdrowia lub środowiska, znanych alergenów, substancji zaklasyfikowanych jako miejscowo drażniące, uczulające, rakotwórcze, mutagenne. Żadne z tych substancji nie zostały dodane w trakcie procesów produkcji surowców lub podczas produkcji produktu końcowego.

Żaden ze związków wymienionych w SVHC (REACH Artykuł 33(2)) nie będzie obecny w ilości większej niż 0,1%.

W celu uniknięcia reakcji alergicznych produkty Abena stosowane w pieluszkach dla dzieci nie zawierają perfum, inhibitorów zapachu, balsamów/substancji nawilżających. Powodem jest to, że takie płyny mogą zawierać alergeny, a zostały dodane tylko by zapobiegać zapachowi. Materiał absorpcyjny w produkcie jest w pełni zdolny do spełniania tego celu.

Produkty zostały przebadane dermatologicznie przez instytut ProDERM (Instytut Stosowanych Badań Dermatologicznych) oraz ATC GmgH (Applied Tox-Consult) z wynikiem „Dobry”.

Pieluszki dziecięce stosowane zostały przebadane na rozwój drobnoustrojów. Wszystkie wyniki są poniżej wymagań dla wzrostu drobnoustrojów w pieluchach dla dzieci i próbki przeszły pozytywnie podane parametry badania.

Produkcja jest certyfikowana zgodnie z ISO 9001 (jakość), ISO 14001 (środowisko), OHSAS 18001(bezpieczeństwo i higiena pracy), BRC Consumer Products, Global Standard Product Group 2 (bezpieczeństwo i legalność produktu).

 Termin przydatności: 5 lat; Wyprodukowano przez: Abena Production A/S, Erik Jessens Vej 37, DK-6200 Aabenraa

 
Cechy/certyfikaty/inne
FSC certyfikat TAK
Ilość w kartonie 6
Nordic Ecolabel TAK
BEZ ZAPACHU TAK
Testowany dermatologicznie TAK

Napisz opinię

Pieluszki jednorazowe ekologiczne (3) Bambo Nature MIDI (5-9 kg) 33 szt.

Opakowanie zawiera 33 pieluszek; (5-9 kg) żadnych wybielaczy optycznych ani perfum; jak największy udział surowca odnawialnego; jak najmniejsza ilość odpadów produkcyjnych; żadnych płynów kosmetycznych.

Napisz opinię

 
Opinie(3)
2016-03-16
Polecam

Pieluszki są miękkie, bezzapachowe, w porównaniu z innymi eco super miękkie :), cena rewelacyjna!
Gorąco polecam!

  • Czy ten komentarz był dla Ciebie użyteczny?
  • (0) (0)
2016-02-02
Komentarz użytkownika

Bardzo dobre pieluchy, chłonne, nie powodują odparzeń, bezzapachowe. Niewiele droższe od Pampersów, więc tym bardziej godne polecenia.

  • Czy ten komentarz był dla Ciebie użyteczny?
  • (0) (0)
2016-02-02
Komentarz użytkownika

Jestem bardzo zadowolona, chłonne i co najważniejsze nie przeciekają i nie powodują odparzeń. Bardzo dobry produkt a do tego eko. Polecam

  • Czy ten komentarz był dla Ciebie użyteczny?
  • (0) (0)