Substancje aktywne, Konserwanty

Konserwant ekologiczny z rzodkiewki - Leucidal Eko 10 ml

Konserwant ekologiczny do własnych kremów, serum ect. 

More details

Nowość!

Nie ma punktów za ten produkt.


 
Opis produktu

Konserwant Leucidal Eko to nowy, naturalny środek konserwujący pochodzenia roślinnego oparty na antybakteryjnych peptydach, które powstają w procesie fermentacji rzodkwi (Raphanus Sativus) przez przyjazne dla człowieka bakterie kwasu mlekowego z rodzaju Leuconostoc kimchii. Leucidal jest przyjazny dla skóry i stanowi alternatywę dla tradycyjnych, syntetycznych konserwantów.

Chroni skutecznie preparat kosmetyczny przed bakteriami rodzaju S. aureus , E. coli, P. aeruginosa , C. albicans , A. niger , K. pneumoniae , B. cepacia.

Posiada też nietypową dla konserwantów i bardzo korzystną dla skóry właściwość pielęgnacyjną: zastosowany w stężeniu 1% podnosi poziom jej nawilżenia o 10%.

Leucidal Liquid jest naturalnym płynnym konserwantem opartym na przeciwbakteryjnych peptydach, pozyskiwanych w procesie fermentacji rzodkwi.
Produkt oryginalny wyprodukowany przez : AMT

Poza właściwościami konserwującymi, Leucidal jest też składnikiem aktywnym o właściwościach nawilżających. Jego właściwości antybakteryjne , nie tylko konserwują kosmetyk, ale też działają anty-septycznie na skórę.

Leucidal® Liquid jest skuteczny przy formułach nie wymagających temperatur wyższych niż 70 °C i w szerokim zakresie Ph 3-8.
Zalecane stężenie w formułach kosmetycznych to 2-4%.

Istotą informacją jest fakt ,że pozyskiwany jest z plantacji NIE modyfikowanych genetycznie, nie ma w swym składzie związków siarki i alkoholu.

INCL : Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate
CAS Number: 84775-94-0
EINECS Number: 283-918-6

Napisz opinię

Konserwant ekologiczny z rzodkiewki - Leucidal Eko 10 ml

Konserwant ekologiczny do własnych kremów, serum ect. 

Napisz opinię

 
Opinie(3)
2018-10-20
ocena

bardzo dobry konserwant nie mam uczulenia

  • Czy ten komentarz był dla Ciebie użyteczny?
  • (0) (0)
2017-05-10
Zastosowanie

Zakupiłam konserwant ale jeszcze na niego czekam. W międzyczasie pojawiły mi się wątpliwości, czy można go stosować naprawdę DO WSZYSTKICH formulacji? Jestem świeża w temacie ale zauważyłam, że do niektorych przepisów stosuje się konserwant płynny a do innych - w proszku. Sprawdzi się?

  • Czy ten komentarz był dla Ciebie użyteczny?
  • (0) (1)
2016-05-17
Must-have dla każdego domowego producenta kosmetyków

Zawsze dodaję konserwant z rzodkiewki do moich kosmetyków. Chroni je doskonale, nic się z nimi nie dzieje. Bardzo dobry wybór...

  • Czy ten komentarz był dla Ciebie użyteczny?
  • (0) (0)