Suplementy diety, witaminy

Stanlab, ASKORBINIAN SODU (Suplement diety) 1 kg

Askorbinian Sodu, znany także jako sól kwasu askorbinowego i sodu. Witamina C-forma chemiczna: askorbinian sodu. To organiczny związek chemiczny z grupy askorbinianów, który jest popularnym dodatkiem do żywności, który odpowiednio dawkowany nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

More details

Nowość!

Nie ma punktów za ten produkt.


 
Opis produktu

ASKORBINIAN SODU (Suplement diety) 1 kg

Askorbinian Sodu, znany także jako sól kwasu askorbinowego i sodu. To organiczny związek chemiczny z grupy askorbinianów, który jest popularnym dodatkiem do żywności, który odpowiednio dawkowany nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Zalecana dzienna porcja do spożycia: 90mg

Prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zróżnicowanej diety są niezbędne dla zachowania dobrego stanu zdrowia.Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Produkt może zawierać : gorczycę, seler, zboża zawierające gluten,sezam, orzechy ziemne, inne orzechy, dwutlenek siarki.

Składniki:

Witamina C-forma chemiczna: askorbinian sodu

Askorbinian sodu często na etykietach produktów spożywczych oznaczany jest jako E301. Otrzymywany jest dzięki fermentacji glukozy jak i poprzez jej utlenianie, więc idealnie sprawdza się jako przeciwutleniacz. Często jest dodatkiem do mleka zagęszczonego czy mleka w proszku, ale możemy go znaleźć w wielu sokach, warzywach mrożonych czy nawet mięsie mielonym.

Dobrze rozpuszcza się w wodzie. Stosuje się go jako przeciwutleniacz, dodatek do żywności i odczynnik chemiczny. Ze względu na wysoką zawartość sodu nie jest wskazany dla osób, będących na diecie niskosodowej.

Źródło witaminy C

Askorbinian sodu jest doskonałym źródłem znanej każdemu Witaminy C i w tej postaci wchłania się ona do organizmu doskonale. Osobom z niedoborem witamy C zaleca się spożywanie E301, choć jego przedawkowanie może powodować delikatne bóle głowy, ale nadmiar z organizmy zostanie po pewnym czasie usunięty wraz z wydalanym moczem.

Zastosowanie:

Porcję produktu można rozpuścić w letniej wodzie i wypić, można też dodawać do jogurtów i zimnych napoi. Do solanek peklujących, chroni przed brązowieniem obranych owoców i przetworów z jasnych warzyw, stabilizuje naturalną barwę mięsa, wpływa na polepszenia wartości wypiekowej mąki i jakości pieczywa, zapobiega zmianie zapachu w napojach, sokach, konserwach i mrożonkach. Utrzymuje również klarowność soków i wina w czasie przechowywania. Wzbogaca w witaminę C produkty dietetyczne oraz odżywki dla dzieci.

Właściwości fizyczne i chemiczne:

Postać: ciało stałe

Kolor: biały

Zapach: bez zapachu

pH: 6,0 – 7,5 (100 g/l H2O, 20°C)

Temperatura topnienia: 218°C – rozkład

Ciężar nasypowy: około 840 kg/m3

Rozpuszczalność: w wodzie: około 620 g/l (20°C)

Kraj pochodzenia: Chiny


Zawartość witamin

w 90mg produktu
(zalecanej dziennej porcji do spożycia)

*%RWS

witamina C

80mg

100%

*RWS- referencyjna wartość spożycia witamin dla przeciętnej
osoby dorosłej.

 
Cechy/certyfikaty/inne
Ilość w kartonie 16

Napisz opinię

Stanlab, ASKORBINIAN SODU (Suplement diety) 1 kg

Askorbinian Sodu, znany także jako sól kwasu askorbinowego i sodu. Witamina C-forma chemiczna: askorbinian sodu. To organiczny związek chemiczny z grupy askorbinianów, który jest popularnym dodatkiem do żywności, który odpowiednio dawkowany nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Napisz opinię

 
Opinie(0)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Produkty powiązane, warto zainteresować się także: