compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się

Lista produktów marki Green Emotion

Biedronka! Przyniesie ci szczęście. Od dzieciństwa wpaja nam się to powiedzenie, ponieważ ten uroczy czerwony owad z siedmioma czarnymi plamami zawsze cieszył się dobrą opinią i był uważany za przynoszący szczęście. Dlatego wybraliśmy go na naszą maskotkę: ponieważ wnosi pozytywność do nas i do otaczającego nas środowiska. Tak i wiele więcej.

Biedronka! Przyniesie ci szczęście. Od dzieciństwa wpaja nam się to powiedzenie, ponieważ ten uroczy czerwony owad z siedmioma czarnymi plamami zawsze cieszył się dobrą opinią i był uważany za przynoszący szczęście. Dlatego wybraliśmy go na naszą maskotkę: ponieważ wnosi pozytywność do nas i do otaczającego nas środowiska. Tak i wiele więcej.

Zapewne wiesz, że biedronka jest świetną strażniczką roślin i przyrody. Rolnicy cenią ją przede wszystkim za zwyczaje żywieniowe. Pomaga chronić uprawy odstraszając i eliminując mszyce i pasożyty, które mogą zagrażać roślinom i kwiatom.

Jako dumni zwolennicy zrównoważonego rozwoju i miłośnicy otaczającego nas świata, nie mogliśmy wybrać lepszej maskotki… biedronki walczącej o planetę!

Co minutę na całym świecie sprzedaje się milion plastikowych butelek.

Jeśli ułożymy je jedną na drugiej, osiągnięcie wysokości Mount Everest zajmie tylko kilka sekund.

Ma to pomóc Ci zrozumieć, w jaki sposób plastik jest w przeważającej mierze obecny na naszej planecie.

Plastik z pewnością zmienił naszą egzystencję, ponieważ jest lekki, trwały i tani.

Od jego wynalezienia wyprodukowano jednak 8,3 miliarda ton plastiku, z czego 6,3 miliona stało się odpadami, które mogą pozostać w środowisku nawet przez 400 lat. (Źródło: National Geographic Italia).

To prawda, że nie możemy się bez niego obejść, ale możemy go poddać recyklingowi i ograniczyć, nie wyrzucając.

Odpady stają się wówczas zasobem, jeśli są segregowane i gromadzone we właściwy sposób.

Dlatego większość produktów Green Emotion jest opracowywana tak, aby była kompatybilna z naszą planetą, począwszy od butelek wykonanych z plastiku pochodzącego z recyklingu i/lub nadającego się do recyklingu, a skończywszy na opakowaniach zaprojektowanych tak, aby ograniczyć zużycie plastiku do minimum, jak w przypadku torebek eko-uzupełniających.

Na co dzień segregujemy odpady i ponownie wykorzystujemy do naszych opakowań nie tylko tworzywa sztuczne od odpadów przemysłowych, ale także tworzywa pokonsumenckie, czyli tworzywa z pojemników na odpady.

Twój codzienny gest wrzucania plastiku do pojemników do selektywnej zbiórki odpadów został przez nas udoskonalony.

Wyprodukowaliśmy butelki z PET pochodzącego w 100% z recyklingu pokonsumenckiego.

Piktogramy ryzyka i zagrożenia… Nie, dziękuję!

Czy znasz piktogramy wskazujące rodzaj zagrożenia? Są to obrazy widniejące na tylnych etykietach środków chemicznych i większości detergentów. Mają formę kwadratu z czarnym symbolem na białym tle, otoczonym czerwoną obwódką i obróconego o 45 stopni.

Produkty do pielęgnacji domowej mogą być drażniące, łatwopalne, szkodliwe, toksyczne i żrące.

Piktogramy na etykietach powinny pomóc rozpoznać ryzyko i prawidłowo mu zapobiec.

Jednak Green Emotion dokonał radykalnego wyboru, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie. Tylna etykieta większości detergentów nie zawiera piktogramów wskazujących ryzyko chemiczne, co czyni je znacznie bezpieczniejszymi w kontakcie ze skórą… Bezpieczne dla Ciebie, bezpieczne dla planety.

Szacunek dla skóry: produkty hipoalergiczne i testowane na metalach!

Nawet pozornie nieszkodliwa czynność, jaką jest zrobienie prania, może mieć nieprzyjemne konsekwencje dla naszego zdrowia i środowiska.

Dzieje się tak dlatego, że niektóre detergenty mogą nie tylko zanieczyszczać naszą planetę, ale także zwiększać ryzyko zapalenia skóry, podrażnień i alergii.

Główną przyczyną tego są metale ciężkie (nikiel, chrom, kobalt i ołów), które mogą osadzać się we włóknach poddanej obróbce odzieży po praniu.

Wszystkie detergenty Green Emotion mające kontakt ze skórą są testowane na obecność tych 4 metali ciężkich, co pomaga zmniejszyć ryzyko chorób dermatologicznych w rodzinie. Są hipoalergiczne i delikatnie perfumowane, a na etykiecie zadeklarowano, że nie zawierają alergenów.

Filtry

Kategorie
Cena
Filtruj
Ładowanie...