compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
Francuska GLINKA ŻÓŁTA, certyfikowana, 100g, ESENT
search
search

Francuska glinka żółta, certyfikowana, 100g, ESENT

Glinka wydobyta we Francji, suszona na słońcu i kruszona mechanicznie, nie obrabiana chemicznie. Przeznaczona do pielęgnacji skóry, tłustej, trądzikowej i mieszanej. Jest bogatym źródłem mikroelementów głównie żelaza (jego zawartość jest wyższa niż w innych glinkach) krzemu i tlenku glinu. Zawiera magnez, potas, fosfor oraz wapń. Glina ma czystość farmaceutyczną.

Działanie:

Glinka żółta swoje unikalne właściwości zawdzięcza w dużej mierze, wysokiej zawartości żelaza (a dokładniej tlenku żelaza). Glinka reguluje, oczyszcza, odżywia (remineralizuje) , zmniejsza pory i matuje skórę. Łagodzi stany zapalne i pomaga oczyścić skórę z toksyn, absorbuje nadmierną produkcję łoju - stąd polecana jest do cery trądzikowej.
Stosowana jako dodatek w kosmetykach, nadaje im właściwości matujące, wzbogaca je w mikroelementy i sole mineralne.

Stosowanie:

Glinka jest stosowana najczęściej jako podstawowy składni maseczek i okładów. Do glinki dodajemy wówczas wodę i (lub) olej np z ogórecznika. Po nałożeniu nie doprowadzamy do wyschnięcia glinki, poprzez spryskiwanie, bądź nałożenie wilgotnego kompresu.

W przypadku gdy dodawana jest do kosmetyków w płynie należy pamiętać ze glinka nie rozpuszcza się w wodzie, a tworzy w niej zawiesinę, w związku z czym preparat należy przed użyciem wstrząsnąć.

Informacje chemiczne:

Glinka ma postać żółtego proszku, wielkość ziarenek poniżej 100qm, pH glinki wynosi 9. W swym składzie zawiera: krzemionkę, tlenek żelaza, tlenek glinu, tlenek magnezu, tlenek wapnia, tlenek sodu, potasu tytanu. W procesie suszenia w wysokiej temperaturze otrzymuje czystość farmaceutyczną.

Glinka ma właściwości higroskopijne, dlatego nalży ją przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym pomieszczeniu.

Informacje o pochodzeniu.

Surowiec importowany z Francji

Glinka żółta jest idealna do cery mieszanej - doskonale, delikatnie oczyści partie tłuste i suche. Ma działanie regenerujące, regulujące i rewitalizujące. Relaksuje zmęczoną, szarą cerę. Świetna także dla cery dojrzałej, jednocześnie pielęgnuje i oczyszcza, ma działanie naprawcze, jest idealna do cery zmęczonej. Sprawdza się doskonale przy skórze tłustej lub normalnej, skłonnej do podrażnień.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Musisz być zalogowany aby móc dodawać komentarze

Zaloguj się
886
Nowy
 • Produkt Naturalny
  TAK
 • Zapach Naturalny
  TAK
 • Łagodne składniki myjące
  TAK
 • ean13
  5902574355485

Francuska GLINKA ŻÓŁTA, certyfikowana, 100g, ESENT

Glinka żółta swoje unikalne właściwości zawdzięcza w dużej mierze wysokiej zawartości żelaza (a dokładniej tlenku żelaza). Glinka reguluje, oczyszcza, odżywia (remineralizuje), zmniejsza pory i matuje skórę. Łagodzi stany zapalne i pomaga oczyścić skórę z toksyn, absorbuje nadmierną produkcję łoju - stąd polecana jest do cery trądzikowej.

Zobacz także

Ładowanie...