compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
Wybierz kategorie
Biodegradowalne i kompostowalne worki na śmieci  - pojemniki na odpady Biobag

BioBag - kompostowalne worki na śmieci

Biobag to norweski producent w 100% biodegradowalnych i kompostowalnych worków na śmieci oraz pojemników do selektywnej zbiórki odpadów organicznych. 

Worki BioBag są trwałe, estetyczne, a przede wszystkim przyjazne dla planety. Nie zawierają polietylenu - powszechnego we współczesnej produkcji szkodliwego związku rozkładającego się przez setki lat. Powstają z tworzywa, którego głównym składnikiem jest skrobia ziemniaczana. Świetnie nadają się do odpadów organicznych. 

Jak długo rozkładają się kompostowalne worki BioBag?

Worki BioBag w warunkach kompostowych rozkładają się w około 45 dni. Dzięki temu zyskujemy worek na śmieci, który po zużyciu nie jest szkodliwym odpadem. BioBag przygotował również specjalne worki kompostowalne na psie odchody.

  • Certyfikaty na workach kompostowalnych

Worki powstają zgodnie z europejską normą EN-13431. Jej przestrzeganie gwarantuje, że produkt:

  • nie zawiera w swoim składzie metali ciężkich i innych, niebezpiecznych pierwiastków,
  • rozkłada się w kontrolowanych warunkach w terminie krótszym, niż 6 miesięcy,
  • przemiana zawartego w materiale węgla w tlenek lub dwutlenek węgla i w biomasę następuje w przynajmniej 90% i tworzy drobny, pozbawiony substancji toksycznych i sprzyjający hodowli roślin kompost,
  • farby i pigmenty użyte do nadruków lub barwienia nie zawierają odpornych na rozkład polimerów lub pigmentów bazujących na metalach ciężkich.

Pojemniki na bioodpady

"Oddychające" i poddające się kompostowaniu worki, w połączeniu z pojemnikiem na odpady MaxAir II, tworzą wiodący system do selektywnej zbiórki odpadów organicznychPozwala on na odpowiednie odparowanie wilgoci z zebranych odpadów organicznych. Bioodpady schną, więc zażegnany zostaje problem gnicia i powstawania nieprzyjemnych zapachów.

Praktyki związane z kompostowalnymi workami mogą się różnić w zależności od lokalnych regulacji i infrastruktury. Warto zasięgnąć informacji u lokalnych władz lub firm zajmujących się gospodarką odpadami, aby dowiedzieć się więcej na temat zalecanych praktyk w Twoim regionie.

Wyłącznym dystrybutorem marki BioBag jest Eko-Dystrybutor.PL.
We wszelkich sprawach związanych z marką BioBag prosimy o kontakt z naszą firmą. 

Filtry

Filtruj wg ceny
Producenci
Biodegradowalny
Opakowanie biodegradowalne
Ilość w opakowaniu zbiorczym
Filtruj
Ładowanie...